وبلاگ

مقالات سایت
طراحی داخلی دکوراسیون منزل با ایده های کاربردی

طراحی داخلی دکوراسیون منزل با ایده های کاربردی

آبان ۲۵, ۱۳۹۶

طراحی داخلی دکوراسیون منزل با ایده های کاربردی

برای طراحی داخلی دکوراسیون منزل، استفاده از اصول اساسی و علمی امری اجتناب ناپذیر است . در این قسمت از وب سایت دکور کده ، شما را با فنون و نکات کاربردی و آسان طراحی داخلی منزل آشنا می سازیم .

اصول پایه ای در طراحی داخلی دکوراسیون منزل

۱- انتخاب بهترین و لذت بخش ترین رنگ

رنگی که برای اتاق ها انتخاب می شود بر حسی که در شما ایجاد می کنند تاثیر گذار است، باید دقت شود که رنگ هایی را که به شما انرژی خوبی می دهند استفاده کنید. ممکن است رنگی را که دوست دارید را در فضا داشته باشید ولی این رنگ قدیمی و تیره و کثیف شده، می توانید دوباره روی آن همان رنگ را بزنید تا تمیز شود. همچنین رنگ مورد علاقه ی شما و تمیز باشد.

طراحی داخلی دکوراسیون - https://decorkadeh.com

 

۲- قرار ندادن مبلمان را در میان مسیر های رفت و آمد خانه 

 شما باید دسترسی و رفت و آمد راحتی بین اتاق های خانه داشته باشید. اتاقی که مبلمانش در جای مناسب قرار گرفته و حرکت کردن در آن راحت است، بسیار جذاب و از نظر بانوان منزل مناسب تر است.

۳- به کار بردن وسایل دکوری زیبا و دلپسند در دکوراسیون منزل 

تابلوی هنری، آباژوری بلند و یا هر وسایلی که دوست دارید به صورتی در اتاق یا نشیمن منزل قرار دهید که دقیقاً در دید باشد تا فضای شما بسیار خوشایند شود .

 

طراحی داخلی دکوراسیون - https://decorkadeh.com

۴- چیدن ست مبلمان نشیمن را در حالتی صمیمانه کنار هم 

مهم نیست که چه تعداد مبلمان در نشیمن قرار می دهید ولی دقت کنید که آن ها را طوری بچینید که تمام آن ها به همدیگر ارتباط داشته باشند و جای آن ها برای گفت و گو در جمع مناسب باشد. فراموش نکنید که بین مبلمان میزی هم قرار دهید تا مهمانان بتوانند لیوان چای، کتاب یا …. را آن جا بگذارند.

۵- دور کردن شلوغی  از خانه 

زندگی همه ما این روز ها شلوغ شده و به همین دلیل باید طراحی داخلی منزل خلوت تر باشد. از رنگ های روشن و تمیز استفاده کنید، وسایلی را که قدیمی شده اند و انرژی کهنه و خسته کننده ای دارند را بردارید و لوازم سبک تر با حس تازگی را جای آن ها قرار دهید.

۶- توجه به فضا و مکان در دسترس

توجه کنید که فضای مورد نظر شما، کدام بخش از منزل را تشکیل می دهد. فضای نشیمن با آشپزخانه یا اتاق خواب، بر اساس نوع کاربرد متفاوت بوده و طراحی خاص و منحصر به فردی را می طلبد.

۷-اگر میان فضای پذیرایی و نشیمن شما مانعی وجود دارد انرا بردارید و بگذارید به صورت یک فضای یک تکه باشد.

۸-سعی کنید تا جایی که ممکن است مبلمان منزل را به دور یک نقطه مرکزی چیدمان نمایید. مثلا به دور شومینه و یا به دور پنجره ای که رو به تراس می باشد می تواند ایده خوبی باشد.

طراحی داخلی دکوراسیون - https://decorkadeh.com

 

۹-بر روی مبلمان خود می توانید از بالشتک های کوچک استفاده نمایید ، هم طرح و دیزاین فضا را زیابتر می کند و هم برای لم دادن و دراز کشیدن مناسب است.

۱۰-اگر می توانید برا کف پوش منزل خود از فرمت های چوبی استفاده کنید.سعی کنید رنگ کف پوش ها با هم متفاوت اما دارای یک هم گونی باشند.وجود رنگ ها مختلف در کف پوش منزل می تواند باعث گرمی فضای موجود شما باشد.

۱۱-یکی از بهترین دکوراسیون هایی که می توان برای هر منزل پیشنهاد داد استفاده از یک کتابخانه است. حتما اگر نقفشه منزلتان به شما اجازه می دهد از یک کتابخانه در فضای آن استفاده کنید.

انتخاب کف پوش و فرش متناسب با عناصر داخلی منزل

یکی از مورادی که می تواند در زیباتر کردن دکوراسیون داخلی منزل شما بسیار تاثیر گذار باشد کف پوش است. کف پوش چوبی از روزهایی که مهاجران اولیه ی آمریکا آن را به صورت الوارهای ساده ای با دست می بریدند تا امروز راه درازی را پیموده است پس از گذشت دو قرن آن کف پوش های آبا و اجدادی اینک به مثابه گنجینه های تاریخی خانه ها و گواه صادق ماندگاری چوب و دیر پایی جذابیت آن است.

امروزه کف پوش چوبی می تواند ضد لکه و ضد استهلاک و ضد خش باشد و به این ترتیب به انتخابی آسان برای نگه داری و مناسب برای همه ی اتاق های خانه بدل شده شده است و می تواند در زیباتر کردن طراحی داخلی دکوراسیون شما نقش بسیار مهمی را ایفا نماید.

در مبحث طراحی داخلی دکوراسیون یکی از لوازمی که می تواند نقش بسیار تایین کننده ای داشته باشد قطعا و بی شک چیزی نیست جز فرش. بله اکثرا رد این مواقع با انتخاب فرشی نا متناسب با طرح و رنگ بک گراند محیط باعث می شنوند تا کل طرح از هارمونی خارج شده و در نهایت آنچیزی که می خواهید نشود.فرش باید بتواند با طرح و رنگ خود تناسبی میان سایر لوازم دیگر فضای موجود ایجاد نماید.از چند نظر باید در انتخاب فرش دقت لازم را داشته باشید :

  • اندازه فرش نسبت به اندازه محیط

  • رنگ به کار رفته در فرش

  • جنس و کیفیت آن

  • هم خوانی با مبلمان و پرده ها و سایر لوازم دیگر اتاق

 

سایت تبلیغاتی:
 شرکت تبلیغاتی صدرا

 

نویسنده: